4:2 !! Češi mají postup ve vlastních rukou! Rozhodne ale asi až bitva se Slováky

Necelých dvacet minut je za stavu 0:2 dělilo už od třetí prohry na MS v Rize, která by sice ještě neznamenala konec šancí na play off, odvála by je ale jen do oblasti teorie. Jenže čeští hokejisté báječným čtyřgólovým obratem ve třetí třetině zničili Švédy, což znamená, že postup do čtvrtfinále turnaje mají ve svých rukou a nemusejí se spoléhat na pomoc ostatních.

Svěřenci trenéra Pešána mají po čtyřech zápasech pět bodů za výhry nad Bělorusy v prodloužení a Švédy v normální hrací době. Do konce základní skupiny A skupiny Češi odehrají ještě tři duely – v sobotu proti Velké Británii, v pondělí proti Dánsku a o den později proti Slovensku.